KRAJ: / Španjolska i Čile u osmini finala, Švicarska izvisila!

25.6.2010.
22:26
VOYO logo

Pretorija. Stadion Loftus Versfeld. Sudac: Marco Rodriguez (Meksiko). Strijelac: 0:1 - Villa (24), 0:2 - Iniesta (37), 1:2 - Millar (47). Crveni karton: Estrada (37). ČILE (4-3-3): Bravo - Jara, Ponce, Medel, Isla - Gonzalez (Paredes, 46), Estrada, Vidal - Beausejour, Valdivia (Millar, 46), Sanchez (Orellana, 65). ŠPANJOLSKA (4-3-2-1): Casillas - Capdevila, Puyol, Pique, Ramos - Alonso (Martinez, 73), Sergio, Xavi - Iniesta, Villa - Torres (Fabregas, 55).Kraj utakmice. Sramotnih posljednjih 20-ak minuta. Nitko nije aposlutno pokazao ništa. Vjerojatno su obje momčadi bile zadovoljne čuvši da Švicarska i dalje igra 0:0, pa nitko nije želio riskirati, jer da su Švicarci nekim slučajem zabili - stvari bi se maksimalno zakomlicirale.

DRUGO POLUVRIJEME84' - Ništa se nije dogodilo u proteklih desetak minuta. Obje momčadi kao da jedva čekaju kraj. Budući da Švicarska i dalje igra 0:0 s Hondurasom, u drugi krug plasirale bi se i Španjolska i Čile.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

73' - Nova izmjena kod Furije. Martinez je ušao umjesto Alonsa.

65' - Posljednja izmjena u sastavu Čilea. Iz igre je izašao Sanchez, a na terenu je Orellana.

63' - Dva opasna naleta Španjolaca, no oba puta Villu je u posljednji trenutak blokirala čileanska obrana.

55' - Prva izmjena kod Španjolaca. Fabregas je ušao umjesto Torresa. Sada je Villa pruzeo uloge jedine prave špice u sastavu Furije.

47' - Tek što je počelo drugo poluvrijeme Čile je smanjio na 1:2 i opet opasno zaprijetio prolazu Furije u drugi krug. Millar je zabio nakon jedne minute što je proveo na terenu. Tukao je s ruba 16-erca, a lopta se odbila od Piquea i završila u mreži Casillasa.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Dvije izmjene kod Čilea. U igri su Millar i Paredes, a u svlačionici su ostali Valdivia i Gonzales.

Kraj prvog poluvremena! Vrlo dobrih 45 minuta nakon kojih Furija ima dva gola prednosti. Nije ni Čile bio posve bezopasan, no nedostajalo im je mirnoće u završnici. Južnoamerikanci igraju s igračem manje od 37. minute kada im je isključen Estrada.

PRVO POLUVRIJEME37' - Sjajna akcija Španjolaca - obrana Čilea je potpuno izigrana, a Iniesta je rutinirano pogodio donji desni kut Brava sa ruba šesnaesterca. Sudac je zatim naknadno pokazao Estradi drugi žuti karton zbog navodnog prekršaja na Torresu. Sudeći po ponovljenoj snimci - Meksikanac je grubo pogriješio jer se Torres bacio kao da ga je pogodio vlak.

34' - Prilika Piquea, no branič Furije tukao je visoko preko gola. Na drugoj strani brza kontra preko Beausejoura, no čileanski napadač tukao je malo pored vrata.

30' - Dva pokušaja Čilea, no oba udarca blokirala je španjolska obrana.

24' - Gol za Španjolsku! Torres je jurišao u kontru prema golu Čilea, no na 20-ak metara u noge mu ulazi vratar Bravo i odbija loptu točno prema Villi koji sa 40 metara preciznim udarcem pogađa praznu mrežu. Veliko slavlje u redovima Furije!

21' - Nastavlja se kartonijada u sastavu Čilea. Novi igrač s opomenom je Estrada.

20' - I Ponce je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Torresu.

15' - Pokušao je i Carmona lobom, no Casillas je to odbio u korner. Medel je prvi igrač na utakmici sa žutim kartonom.

12' - Nova prijetnja Čileanaca. Tukao je Estrada, no bez problema je to uhvatio Casillas.

10' - Opasno je bilo pred španjolskim vratima. Beausejour se dobro probio u 16-erac i vratio povratnu loptu prema Gonzalesu, koji malo kasni i u padu tuče preko vrata.

4' - Prvi su zaprijetili Španjolci. Torres je najprije zaprijetio glavom - preko gola, da bi nepunu minutu kasnije imao sjajnu priliku na rubu 16-erca, no opet je tukao visoko preko gola.

1' - Počele su utakmice posljednjeg kola skupine H. Španjolci su protiv Čilea izašli u vrlo jakom i ofenzivnom sastavu.

NAJAVA Španjolcima za prolaz igra bilo kakva pobjeda nad Čileom. U slučaju slavlja Furije (obje momčadi imale bi po šest bodova), Torres i društvo ostvarili bi bolju gol razliku od koja bi ih odvela u drugi krug. No, sve osim pobjede bilo bi ravno katastrofi, osim ako se ne dogodi čudo pa Honduras zaustavi Švicarsku.

Zapravo, Švicarci su u najboljoj situaciji jer ih pobjeda od dva razlike sigurno vodi u osminu finala. Hondurasu ostaje tek puka teorija za drugi krug, koja podrazumijeva pobjedu nas Švicarskom i poraz Španjolaca od Čile i ako je moguće s visokom razlikom.

Bloemfontein. Stadion Free State. Sudac: Hector Baldassi (Argentina). ŠVICARSKA (4-4-2): Benaglio - Ziegler, Grichting, Von Bergen, Lichtsteiner - Fernandes, Inler, Huggel, Barnetta - Nkufo, Derdiyok. HONDURAS (4-4-2): Valladares - Figueroa, Bernardez, Chavez, Sabillon - Nunez, Thomas, W. Palacios, Alvarez - Suazo, J.N. Palacios.

Kraj prvog poluvremena! Švicarci su bolja momčad no i dalje ne pronalaze načina kako kapitalizirati bolju igru i posjed lopte koji je konstantno veći iznad 60 posto.

60' - sat vremena igre u Bloemfonteinu, a Švicarci još uvijek ne mogu pronaći put do mreže vratara Hondurasa. Statistika je na strani europske momčadi, ali pogodaka i dalje nema.

Kraj utakmice! Iako su Švicarci dominirali cijelu utakmicu nisu uspjeli zabiti pogodak. Najzaslužniji za to je vratar Hondurasa, koji je zaradio titulu igrača utakmice.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT