Senzacija na Wembleyu: Modrić i Kranjčar u šoku!

Najveći marginalci Premierlige, Mornari iz Portsmoutha, priredili su u nedjelju prvorazrednu senzaciju.

11.4.2010.
22:16
VOYO logo

arti-201004100266006Nogometaši Porstmoutha plasirali su se u finale FA kupa svladavši u polufinalu na Wembleyu nakon produžetaka Tottenham s 2:0. Golove su zabili Federico Piqionne u 100. minuti i Kevin Boateng iz jedanaesterca u 118.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

arti-201004110252006Portsmouth je u subotu, slijedom po njih nepovoljnih rezultata, već i teoretski ispao iz Premierlige, a samo dan poslije šokirali Modrića i društvo te prošli u finale Kupa gdje ih 15. svibnja čeka Chelsea. Portsmouth je FA Cup osvojio pretprošle godine, kada je najstariji nogometni pehar svijeta podignuo i tadašnji član MornaraNiko Kranjčar.

No Harry Redknapp odlučio je Niku poštediti u polufinalu, sve do 78. minute kad je shvatio da njegovi igrači nikako ne mogu zabiti slabašnom Portsmouthu.

Premda je zbog ozljede trebao pauzirati, Vedran Ćorluka startao je od prve minute, baš kao i Luka Modrić, pa su sva trojica hrvatskih reprezentativaca završila utakmicu, koju će još dugo pamtiti po lošem.

arti-201004110201006Razočaranje je tim veće što je prvi gol, koji je načeo Spurse, pao nakon katastrofalne reakcije Ćorlukinih suigrača u obrani, s ništa bolje nisu reagirali ni kod prekršaja za jedanaesterac, iz kojeg je Boateng srušio snove o slavnom peharu.