ISPALA I OBA MANCHESTERA / Lyon 'sedmicom' ponizio Dinamo

Image

Hrvatski prvak i službeno je postao najgori klub u povijesti Lige prvaka nakon što je pred svojim navijačima poražen od Lyona s nevjerojatnih 7:1.

7.12.2011.
22:30
Pixsell
VOYO logo

Hrvatski prvak Dinamo i službeno je postao najgori klub u povijesti Lige prvaka, nakon što je pred svojim navijačima poražen od Lyona s nevjerojatnih 7:1.

Zahvaljujući 3:0 pobjedi Reala u Amsterdamu Francuzi su osigurali prolaz dalje, nedoknadivši gol-razliku koja je bila na strani Ajaxa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Takav rasplet postao je neizbježan nakon isključenja Jerka Leke u 27. minuti zbog dva žuta kartona.

Usprkos tome, Dinamo u 40. minuti dolazi u vodstvo preko Kovačića, no do odmora Lyon poravnava preko Gomisa.

U samo dvije minute nastavka mrežu Kelave pogađaju Gonalons i Gomis, nakon čega su se gosti doslovno počeli poigravati s Modrima.

Do kraja utakmice Gomis je postigao još dva gola, a precizni su bili i Briand te Lopez.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti ispadanje oba Manchestera - Basel je svladao United 2:1 i preskočio ga na ljestvici, dok Cityju nije pomogla ni 2:0 pobjeda protiv Bayerna pošto je Napoli slavio kod Villareala.