NOGOMETNI SPEKTAKL / Ivan Rakitić s kapetanskom vrpcom oko ruke napadao 'svoju' Barcelonu: Legendarni kapetan Reala zabio autogol

Image

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Olimpijskom stadionu pobijedila Sevillu sa 1-0 preuzevši barem privremeno vrh Primere.

29.9.2023.
23:04
Profimedia
VOYO logo

Susret je odlučio autogol Sergija Ramosa u 76. minuti. Ramos je do tada bio jedan od boljih igrača u gostujućim redovima, no u 76. minuti jednostavno nije imao sreće. Ferran Torres je s lijeve strane ubacio na suprotnu stativu do Laminea Yamala koji je glavom spustio loptu pred gol, a Ramos je nes(p)retno zabio u vlastitu mreže.

Image
VATRENA DEVETKA /

Kramarić se ne može 'ugasiti', zabio je petu utakmicu zaredom unatoč slavlju Borussije Dortmund

Image

Barcelona je i do gola bila bolja, no nije uspjela probiti vrata Norvežanina Orjana Nylanda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Korak do vodstva domaćin je bio i u 22. minuti kada je Joao Felix primio loptu u šesnaestercu i oštro pucao. Međutim, lopta je pogodila prečku. U 34. minuti je zaprijetio Raphinha, a u 40. minuti i Fermin Lopez, no Nyland je oba puta bio spreman.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

U 57. minuti se okušao i Gavi, a u 71. minuti i Robert Lewandowski, ali bez učinka. Nakon što je primila gol, Sevilla se posve otvorila jurnuvši po izjednačenje, ali nije uspjela.

Za Sevillu je cijeli susret igrao Ivan Rakitić koji je u 16. minuti umalo zabio za vodstvo gostiju, ali je Marc Andr ter Stegen obranio udrac bivšeg hrvatskog reprezentativca.

Barcelona je ovom pobjedom preuzela vrh ljestvice sa 20 bodova, bod manje i susret manje ima Girona, dok je na trećem mjestu Real Madrid sa 18 bodova i susretom manje. Sevilla je na 12. mjestu sa sedam bodova.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.