RIJEKA - DINAMO 1-0: / Prvi ligaški poraz Modrih ove sezone, Bišćan i društvo slavili na kišnoj Rujevici

Image

Velika pobjede Rijeke kojom su nagovijestili povratak u vrh

24.11.2018.
16:50
PIXSELL
VOYO logo

U derbiju 15. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Dinamo s 1-0 (0-0), a zagrebačkoj momčadi je to prvi prvenstveni poraz u sezoni.

Dinamo nije izgubio u prvenstvu još od 14. svibnja ove godine, a ove sezone je, do utakmice na Rujevici, imao 12 pobjeda i tri remija. Rijekin novi trener Igor Bišćan još uvijek je bez poraza otkad je naslijedio Matjaža Keka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bišćan bez poraza

U prvom dijelu nije bilo puno prilika, a najveću je propustio napadač Dinama Gavranović, čiji je šut iz blizine u 30. minuti bravurozno obranio riječki vratar Sluga. U 64. minuti Rijeka je povela pogotkom Antonia Čolaka, koji je iz okreta s ruba kaznenog prostora uputio udarac koji je od vratnice završio u mreži.

U 86. minuti udarac Hajrovića prema praznoj mreži u posljednji trenutak blokira Punčec, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Sluga brani udarac Olma. Dinamo vodi s 36 bodova ispred Lokomotive (28), dok je Rijeka sada četvrta s 27 bodova. Susret se igrao na stadionu na Rujevici, a sudio je pred 4.500 gledatelja Pejin iz Donjeg Miholjca.

UŽIVO:

15. kolo, Rujevica

RIJEKA - DINAMO 1-0

Kraj utakmice!

90' Žuti kartoni Acostyu i Stojanoviću zbog međusobnog koškanja.

86' Novi veliki promašaj Dinama! Bila je ovo prilika za izjednačenje, ali Punčec je blokirao Hajrovićev udarac.

80' Mijenja Rijeka. Petar Mamić umjesto Raspopovića, a Srđan Grahovac umjesto Kvržića.

75' Modri ne izgledaju kao momčad koja je igrala prije nego su primili pogodak, još se oporavljaju od toga.

70' Dvije promjene kod Dinama: Petković umjesto Oršića i Budimir umjesto Gavranovića.

69' Za Čolaka je ovo četvrti pogodak u zadnje četiri utakmice.

65' GOOOOOOL! Vodi Rijeka, zabio je Čolak!

60' Pokušao je Hajrović udarcem pored vrata, bilo je ponovno opasno za Rijeku.

56' Odgovara i Livaković! Prijetio je Čolak, ali vratar Dinama bio je siguran!

53' Još jedna mat situacija za Dinamo! Ponovno Sluga spaša domaćina, ovaj puta prijetio je Stojanović!

51' Dinamo se definitivno nametnuo nakon prvih pola sata u kojima su momčadi bile podjednako dobre.

48' Gavranović je sam krenuo na Slugu, ali dosuđeno mu je zaleđe!

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

45' Poluvrijeme!

45' Žuti za Dilavera zbog prekršaja na Kvržiću koji je kretao u kontru.

41' Tukao je Olmo snažnim udarcem, Sluga je bio svladan, ali lopta odlazi pored vrata.

36' Žuta je dobio žuti zbog prekršaja na Stojanoviću.

30' Velika prilika za Dinamo! Gavranović je propisno uneredio obranu domaćina i pucao s 11 metara, ali vratar Sluga bio je siguran!

29' Prvi karton na utakmici dobio je Hajrović.

25' Gojak je zaprijetio opasnim udarcem unutar kaznenog prostora, ali blokirao Župarić i uklanja prijetnju.

20' Rijeka zasad potpuno ravnopravna Dinamu, bez nekih većih poteškoća nose s napadima gostiju.

17' Bijeli polako hvataju ravnotežu i sve češće kvalitetnim presingom napadaju prvake.

12' Otužan broj gledatelja na Rujevici, ovo je daleko od razine derbija.

8' - Udarac Bijelih s Rujevice prema Livakoviću. Lončar je pokušao ljevicom s 30 metara, ali odlazi to visoko iznad grede.

7' - Bišćan je na travnjak poslao 5-6 ofenzivaca zaduženih za izlazak iz zone prema naprijed, ali svaki njegov igrač ima obrambenu obvezu jer on igru bazira na obrani. Kada je Dinamo u posjedu lopte svi Bijeli idu na svoju polovicu travnjaka i brane se u liniji.

2' - Dinamo od početka gospodari travnjakom. Prva šansa za Oršića koji je prošao lijevom stranom pa izbliza, ali iskosa pucao u dobro postavljenog Slugu. Dosta visoko stoje Riječani.

1' - Počela je utakmica na kišnoj Rujevici, Bišćan protiv Bjelice na klupama, derbi Rijeka-Dinamo 15.kola HNL-a. Glavni sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

Bišćan je dijete Dinama, za koji je igrao od 1995. do 2000. i u njemu završio karijeru igrajući od 2008. do 2012. godine. Odigrao je ukupno 196 utakmica, zabio 20 golova i osvojio 13 trofeja. No, sad se nalazi u novoj, drugačijoj ulozi. Sad je trener Rijeke i fokusiran je samo na taj klub i uspjeh kolektiva.